Telsiz Kablosuz Mikrofon Nedir? 

Radyo frekansı ile ses yayını yapmayı sağlayan mikrofon çeşididir. İki tür telsiz mikrofon vardır. Bunlar VHF ve UHF türleridir. VHF türü telsiz mikrofonlar, mikrofon ile ses cihazının arasındaki mesafenin kısa olduğu yerlerde, bant genişliğini dar tutarak yayın yapan mikrofonlardır ve 20 metreye kadar kesintisiz yayın yapabilme özelliğine sahiptirler. UHF türü telsiz mikrofonlar ise mikrofon ile ses cihazının arasındaki mesafenin uzak olduğu yerlerde, bant genişliğini geniş tutarak yayın yapan mikrofonlardır ve 60 metreye kadar kesintisiz yayın yapabilme özelliğine sahiptirler. 


Telsiz Mikrofon

Telsiz mikrofon modelleri, metal, plastik gibi farklı materyaller ile üretilen mikrofon ekipmanları ile sunuluyor. Alıcı cihaz ile tasarlanan telsiz mikrofon çeşitleri, el mikrofonu, yaka mikrofonu veya baş mikrofonu gibi farklı kombinler ile kullanım alanlarına ekstre alternatifler ile sunuluyor.

Dijital alıcı sistemleriyle kablosuz kullanım avantajı sağlayan kablosuz mikrofon modelleri, kanal sayılarına ve çekim kapasitelerine göre farklı özelliklerde satışa sunuluyor. Dünya’nin en seçkin markalarından yerli üreticilere dek çok sayıda ürün seçeneği ve birbirinden farklı model seçenekleri bulunuyor.


Telsiz Mikrofon Kullanım Alanları

Stüdyo ses sistemlerinde kullanılan telsiz mikrofon modelleri, TV programlarında, radyo programlarında hem canlı yayınlar hem kayıt yayınlar için kullanılır. Ayrıca iletişim ve müzik etkinliklerinde de rahat ve ergonomik kullanım avantajları ile tercih edilen mikrofon çeşitleridir.

Kablosuz mikrofonlar canlı müzik etkinliklerinde, toplantı ve konferans sunumlarında, seminer ve iletişim etkinliklerinde, sunumlarda, reklam ve tanıtım etkinliklerinde, açık veya kapalı alan organizasyonlarında kullanılan ürünlerdir.

Profesyonel ses sistemleri dahilinde geliştirilen modüller, genellikle 6 x 16 kanal alıcı sistem ile sunuluyor. İkili kablosuz el mikrofonu, ikili kablosuz yaka mikrofonu, baş mikrofonu veya kombine edilmiş olarak farklı mikrofon seçkileri ile satışa sunuluyor.

Telsiz mikrofon çeşitleri 100 metre ile 200 metreye kadar çekim gücü sağlayan formlar ile dizayn edilir. Kızılötesi eşleşmeli kanal ayarlama opsiyonları veya bluetooth bağlantı özelliklerinin yanı sıra otomatik kanal ayarlama seçenekleriyle sunulur.


Kablosuz Mikrofon Özellikleri

Üretici firmaların tasarım ve model özelliklerine bağlı olarak belirlenen telsiz mikrofon özellikleri, genellikle 0 db- 10 db aralığında hassasiyet oranı sağlar. Alıcı cihazlarda otomatik veya manuel ayarlama seçenekleri, kanal özellikleri, dijital paneller, kızılötesi bağlantı formları gibi farklı niteliklerde ürün seçenekleri bulunuyor.

Mikrofon seçkilerinde, el tipi, yaka tipi ve head set mikrofon çeşitleri ile seçenekler sunuluyor. Telsiz mikrofonlar, kullanım alanlarında göre çok amaçlı ürün veya sahne, stüdyo gibi farklı etkinliklerde tasarım ediliyor. Mikrofonların kapsama alanları, frekans ve kanal ayarlama özellikleri, ekstra fonksiyonları gibi unsurlar değerlendirilerek farklı tasarımlar değerlendirilebilir.


Telsiz Mikrofon Seçimi Nasıl Yapılır?

Telsiz mikrofon çeşitleri, pratik kullanımlar için veya profesyonel kullanımlar için farklı özelliklerde dizayn ediliyor. Telsiz mikrofonlarda çelik kasa, alüminyum kasa gibi materyal özelliklerinin yanı sıra mikrofon özellikleri de değerlendirilmelidir. Kapsül formları, canlı performans veya stüdyo kayıt mikrofonları, konferans veya iletişim sunumları gibi fonksiyonlara bağlı olarak mikrofon seçimi ve alıcı cihaz değerlendirmesi yapılmalıdır. Garanti süreleri ve garanti kapsamları, ürün değerlendirmesinde kullanılan önemli unsurlardır. Marka kalitesi, modelin geliştirilmiş özellikleri ve fiyatları analiz ederek satın alım sağlayabilirsiniz.


Telsiz Mikrofon Fiyatları

Birbirinden farklı modellerde tasarlanan telsiz mikrofon fiyatları, teknik özelliklere göre belirlenmektedir. Watt güçleri, maksimum volt özellikleri, hassasiyet ve empedans özellikleri, materyal, çekim güçleri gibi nitelikler incelenerek, fiyatlar hakkında bilgi edinilebilir.

Global ses sistemi markaları veya daha klasik modellerle sunulan telsiz mikrofon çeşitleri; ham madde kalitesinden mikrofon sünger özelliklerine, bağlantı kablo ve özelliklerinden kanal ayarlama özelliklerinde dek farklı nitelikler sunar. Her modelin genel özellikleri, kapsam ve performansı değerlendirilerek, fiyat incelenebilir.

Online ses sistemi satış avantajları, daha ekonomik seçkilerle sunulan ve esnek ödeme olanakları sunan ayrıcalıklarla sağlanıyor. Kredi kartları ile yapılan ödemelerde taksitlendirme avantajları, ücretsiz kargo avantajları ve telsiz mikrofon markalarına göre 2 yıla varan garanti seçenekleri ile çok cazip ürün seçenekleri bulunmaktadır. Dijital kategoriden dilediğiniz tüm ürünleri seçebilir ve kablosuz mikrofon fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

₺301,60 KDV Dahil
₺377,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺493,00 KDV Dahil
₺638,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.247,00 KDV Dahil
₺1.525,40 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.305,00 KDV Dahil
₺1.600,80 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.392,00 KDV Dahil
₺1.751,60 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.363,00 KDV Dahil
₺1.751,60 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.305,00 KDV Dahil
₺1.600,80 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺622,17 KDV Dahil
₺783,00 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺280,49 KDV Dahil
₺452,40 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺622,17 KDV Dahil
₺783,00 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺348,00 KDV Dahil
₺464,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺348,00 KDV Dahil
₺464,00 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo