Asma Davul

Asma Davul denilince aklımıza birçok perküsyon aleti, yani vurmalı çalgılar gelmektedir. Bunun nedeni, davul olarak bilinen müzik aletlerinin büyük bir tarihe sahip olmasıdır. Ancak, bizim kültürümüzde çok yaygın olan modellerden biri olan asma davul modeli, bizim daha detaylı inceleyeceğimiz davul modelidir. Bu davul modelinin tıpkı diğer asma davul modelleri kadar, bir tarihe sahiptir. Fakat, kullanım alanları oldukça yaygın ve bizim kültürümüz bir simgesi olmuştur. Şimdi, davul hakkında özelliklere değinmeden önce hangi başlık adı altında ne anlatacağımdan bahsedip, alt yan başlıklara beraber geçerek yaptığım inceleme ve bilgi almak isteyenler için gerekli bilgi alışverişine başlayalım. İlk olarak, asma davul için açtığımız davul özellikleri ve davul fiyatları olmak üzere iki yan başlıkta genel bir bilgi takası yapacağız. Ek olarak, düşüncelerimi katarak daha akıcı bir yazı olacağını düşündüğümden dolayı, biraz daha muhabbet eder gibi anlatmaya çalışacağım.


Asma Davul Özellikleri

Davul özellikleri olarak açtığımız bu başlıkta, davul almadan önce ilk kullanıcılar için detaylı bilgi vereceğim. Ancak, daha önce alanlarda bu kategorideki ürünler hakkında bilgi edinebilirler. İlk olarak, davul adı altında asma davul önde olmak üzere birçok model bulunan bu kategoride hem görünüş hem farklı ses tonları hem de farklı malzemelerden yapılan modeller mevcuttur. Bu modeller, farklı ölçülerde de olarak, farklı kullanım alanları içinde satılmaktadır. Mesela, plastik, hayvan derisi, suni deri vb. maddeler kullanılarak davullar yapılmaktadır. Ekstra olarak, kullanılan ağaç türleri de değişmektedir. Bunun nedeniyse, tiz veya pes olmak üzere farklı tonda ve farklı frekans aralığında çıkan seslerden dolayıdır. Bunun daha çok, kullanıcıların kullandığı alana ve hangi ton aralığı ses çıkarmak istediğine bağlıdır. Görünüşe gelecek olursak, kalın boncuklarla ve işlemelerden oluşan modellerde tamamen sizin seçiminize kalmıştır. Ölçü özelliğine geldiğimizdeyse, yine ebatların ses de oldukça etkili rol oynadığını göreceksiniz. Ancak, bu noktada sizin yapmanız gerek, biraz daha özel el üretiminden faydalanmanız gerekmektedir. Bunu nedeniyse, her zaman standart ebatlardan üretiliyor olmasıdır. Şimdiyse, fiyatını etkileyen faktörlere değinmek için davul fiyatları başlığına gelin beraber geçelim.


Davul Fiyatları

Davul fiyatları adı altında yine en çok asma davul hakkında bilgi vereceğim. Çünkü, diğerleri için yine kategori yazısını kendi kategorilerini ziyaret ederek bulabilirsiniz. Öncelikle, işleme ve kullanılan malzemenin oldukça etkili olan bu kategoride, ölçü oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu noktada, anlayacağınız üzere, ölçü arttıkça cüzü bir meblağda fiyat da artmaktadır. Ancak, beni anlamanızı istediğim bir nokta var, fiyat artış ve inişlerden dolayı kesin bir rakam size veremeyeceğim. Fakat, yine de oldukça uygun satılan bir site tavsiyesi yaparak, size yardımda bulunacağım. Örneğin, Türkiye’de oldukça tanınan ve güven kazanmış site olan muzikalmarket.com internet alışveriş sitesinde, bu ürünlerin tüm ebatlarda el yapımı olarak bulabilir ve satın alabilirsiniz. Diğer yandan, davul ve asma davul olmak üzere oldukça geniş bir kategoriye sahip bu internet sitesinde, davul fiyatları ve davul özellikleri için her üründe gerekli bilgiye ulaşabilir, ekstra uzman ekibinden yardım alabilirsiniz.


Tüm makaleye son olarak, önerdiğim siteden kargo güvencesi ve garanti kapsamında satın alabilirsiniz. Yukarıda yazdıklarımı okusanız, gerekli kritik bilgilere sahip olabilir ve alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz efendim.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR