Rack Kabin

Rack kabin isimli bu kategoride, bu ürünü bilenler için her çeşit ve her kullanıma uygun rack kabin bulunmaktadır. Fakat, bu makaleye başlamadan önce, konu hakkında ilk defa bilgi edinecekler için biraz daha detaylara değineceğim. Bunun için, yorumlayarak anlatımı biraz daha az sıkıcı hale getirmeye çalışacağım. Şimdi, konuya dönecek olursak, bu makalede rack kabinete takılabilir aparatlar, rack kabin ölçüleri ve rack kabin fiyatları olmak üzere, bu üç önemli konu hakkında tüm bilgileri size vermeye çalışacağım. Ancak, öncelikle rack kabin ya da rack kabinet olarak anılan bu ürün, ne için kullanılmaktadır? Gelin isterseniz ilk bu soruyu cevaplayalım. İlk önce, okul, cami ve benzer yapılar akla gelmektedir. Ek olarak, stüdyo ses sistemleri ve sahne ses sistemlerinde de doğru kullanım amacı ile baya pozitif etkisi olduğu da görülmektedir. Peki bu mekanlarda neden kullanılmaktadır? Öncelik kullanım amacı sistemi yapay ya da doğal olmaz üzere başına gelebilecek zararlardan korumaktır. Fakat, ek olarak, sistemi daha kullanışlı ve tüm sistemi düzen içinde kullanmak isteyenler için de bu ürünleri önerilebilir. Şimdiyse, sisteme bağlayacağınız aparatlar ve sistemin sağlığı için alacağınız önlemler gibi en önemli detaylardan bahsedeceğim. Örneğin, rack kabin modelleri ile uyumlu belli başlı aparatlar ve ekstra cihazlar bulunmaktadır. Bunlar sistemin sağlıklı çalışmasını ve uzun ömürlü korumasını sağlamaktadırlar. Peki bunlar nelerdir? Mesela, fan modülü. Fan modülün burada işlevi, rack kabinete ısınmasını önlemek için yardımcı olup, her çeşit rack kabin ölçülerine göre mevcuttur. Ek olarak, 2’li fan modülü ve 4’lü fan modülü olmak üzere farklı modelleri mevcuttur. Diğer bir önemli aparatsa, rack kabin modelleri için özel olarak yapılmış prizler. Bu prizler sistemin yanmasını önleyecek bir sigorta ve yüksek volt a dayanıklı yapısı bulunmaktadır. Ek olarak, özellikle bu tarz güçlü cihazları çalıştırabilmesi için üretilmiştir. Diğer bir aparatsa, raf modülüdür. Bilirsiniz ki, bu dolaba benzeyen ürünü, içerisinde raf yardımı ile düzenli bir ürün yerleştirmesi yapabilir ve cihazları birbirinden koruyabiliriz. İşte bu noktada, işe yarayan ve tüm işlevi bu olan raflar, rack kabin ölçüleri ile aynı hesapta üretildiği için bir model hepsine uyumlu olacaktır. Şimdiyse, rack kabin ölçüleri hakkında bilgi sahibi olmayanlar için daha iyi bilgi sahibi olabilmelerini sağlamak için alt yan başlığa geçebiliriz.


Rack Kabin Ölçüleri

42U Rack Kabin

42u rack kabinet modelleri, tıpkı diğer kabinler gibi 19 inç genişliğe sahiptir. Diğer yandan, 190 cm boya sahip olan bu ürün, tekerlekli ve cam kapak yapısı sayesinde hem konforlu hem de daha güvenli bir sistem sağlamaktadır.


36U Rack Kabin

36u rack kabin modeli de aynı diğerleri gibi 19 inç genişlik, 171 cm boy ve kasa olarak tekerlek ya da cam kapak yönünden aynıdır. Sadece boyutları farklılık göstermektedir. Diğer modellere göre, biraz daha büyük ses sistemleri ihtiyacını karşılamaktadır.


32U Rack Kabin

32u rack kabin modeli 152 cm yüksekliğe sahiptir. 600x600 rack kabin olan ve değişmeyen ölçülerde genişliğe sahip olan bu ürün, fan modülü, raf yerleri ve priz için gerekli eğilimlere sahiptir.


26U Rack Kabin

26u rack kabinet modeliyse, 123 cm yüksekliğe sahiptir. Ancak, tıpkı diğerleri gibi 600x600 rack kabin modeli olan bu ürün, 19 inç genişliğe sahiptir. Ek olarak, cam kapak ve tekerlekler bulunmaktadır.


20U Rack Kabin

20u rack kabin ürünü, 26u rack kabin modelinin bir küçük boyu olup, yaklaşık 95 cm bir uzunluğa sahiptir. Diğer yandan, evrensel ölçüler olan 600x600 yani 19 inç iç genişliği ve cam kapa veya tekerlek gibi özellikler diğerleri ile aynıdır. Ek olarak, fan modülü ve priz modülü gibi fonksiyonları isterseniz etkinleştirebilirsiniz.


16U Rack Kabin

16u rack kabin modeline iyice göz attığınız zaman, tekerlekli konforlu bir yapı ve cam kapak sayesinde kullanışı fark edeceksinizdir. Diğer yandan, mekanınızda sırıtmadan duracak olan bu ürün, güvenlik anlamında ve ürünlerin başına bir tehlike gelmemesi için yeterli olacaktır. Ekstra, fan modülü, priz ve raf gibi aparatları bağlayabileceğiniz bu dolaba benzer üründe, 76cm bir uzunluğa sahip olup, 19 inç genişliğe sahiptir.


12U Rack Kabin

12u rack kabin veya rack kabinet modeliyse, rack kabin ölçüleri sıralamasında biraz daha küçük ürün olmaktadır. Çünkü 57 cm bir boya ve standart 19 inç genişliğe sahiptir. Ekstra olarak, tıpkı diğer modellerde olduğu gibi ek aparat veya istediğiniz gibi donatabileceğiniz bir kabin modelidir.


9U Rack Kabin

9u rack kabin modeli olan bu ürün, diğerlerine kıyasla isterseniz tekerlek takıp yerde kullanabilir ya da duvara asabileceğiniz bu rack kabinete özel bir özelliktir. Ekstra, dolaba benzeyen kasası sayesinde, içerisini istediğiniz şekilde donatabileceğiniz bu ürün, diğer modellerde olduğu gibi ek aparat yeri mevcuttur. Ölçülerine gelecek olursak, yaklaşık 42,75 cm bir yüksekliğe sahip olan bu ürün, 19 inç veya 600x600 rack kabin modelleri ile aynı genişliğe sahiptir.


7U Rack Kabin

7U Rack kabin modeli piyasanın en küçük rack kabin modelidir. Yaklaşık olarak 33,25 cm bir uzunluğa sahip olan bu ürün, yine 9u rack kabinet gibi duvara asılan bir modeldir. Tabi ki, eğer isterseniz tekerlekli olarak da kullanabilirsiniz. Modüllere gelecek olursa, fan, raf yeri ve priz ile sistemi zenginleştirebilirsiniz.


Rack Kabin Fiyatları

Rack kabin fiyatları denilince aklımıza sabit olarak bir şeyler canlanmaktadır. Ancak, sizin istediğinizi sisteme göre fiyat artış gösterebilir ya da tam zıt olarak ucuzlayabilir. Anladığınız üzere, size bağlı bir fiyat ortalaması bulunmaktadır. Buna ek olarak, rack kabin fiyatları sabit bazı ölçülerde aynıdır. Ancak, eğer isterseniz kendinize özel rack kabinet yaptırabileceğiniz bazı firmalara Türkiye de mevcuttur. Bu noktada, aslında rack kabinet ölçüleri ile ilgili kafanıza bir sorun takmamanız gerekmektedir. Çünkü, hemen hemen aynı fiyata istediğiniz bir ürünü yaptırabilirsiniz. Diğer yandan, oldukça önemli bir yere sahip olan bu ürün, markadan markaya değişen kullanılan malzemeler farklılaşabilmektedir. Bundan dolayı, satın alımı yapmadan önce, detaylı araştırma yapınız ve bir bilene ya da güvendiğiniz bir firmaya danışarak alışveriş yapabilirsiniz.


Tüm makaleye son olarak, detaylı olarak göz gezdirdiğiniz zaman, yukarıda yazan bilgilerin size biraz da olsa bir fikir sahibi yapacaktır. Ek olarak, rack kabin ölçüleri hakkında gerekli doğru bilgileri bize güvenerek buradan alabilirsiniz. Son olarak, rack kabinete özel bir araştırma yapmak istiyorsanız, rack kabin fiyatları olabilir ya da rack kabin ölçüleri, muzikalmarket.com sayfasına erişim sağlayabilir ve uzman ekibinden canlı destek paneli ya da müşteri hizmetleri numarası ile bilgi veya uygun fiyatlar alarak, daha güvenli ve rahat bir alışveriş sağlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR