Kuyruklu Piyano

Kuyruklu piyano, tel donanımları yatay bir formda olan bununla birlikte klavyeye dik açı özelliklerinde uzanan bir piyano modeli olarak tellerin birbirlerine eşit düzeyde yarım ton değerinde akort edildikleri bir müzik aleti olarak kuyruklu akustik ve dijital akustik gibi farklı yapılarda ve özelliklerde üretimi sağlanan gövde bölümü üç ayak donanımı üzerine yerleştirilmiş özellikte olan bir piyano türüdür. Özel bir mekanizma özelliğindeki kuyruklu piyanolar tuş bölümlerine demonteli şekilde olan çekiç kısımlarının tel donanımlarına bu bağlamda vurma işlemini gerçekleştirmesi sonucunda ses çıkarma faaliyeti meydana gelmektedir. Kuyruklu piyanoların yapılarında önceki dönemler içerisinde olan üretim faaliyetlerinde kafes kısımları için dış yapılarında meşe levhalar yaygın bir şekilde ağırlıklı olarak kullanılmakta iken ilerleyen zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte artık madenlerden ağırlıklı bir şekilde yapılma işlemleri devam etmektedir. Bu piyanoların her bir ses çalışması özellikleri ayrı ayrı olarak bir tel donanımından elde edilmekte iken daha sonra ses gücünün artması ve yoğunluğun üst seviyelerde olması için her bir nota için aynı anda olmak üzere fonksiyonel olarak iki veya üç tel titreştirme özelliği devreye girmiştir. Klasik müzik ile birlikte aynı zamanda da caz müzik alanında da kendisine yer bulan bu müzik aletleri piyano dinletilerinde, provalarda, beste üretim faaliyetlerinde, solo performans ve piyano konserlerinde sağladıkları ton ve tını özellikleri ile hoş anlar yaşatmaktadırlar. 

Kuyruklu piyanoların farklı donanım özelliklerinde olan türlerini inceleyecek olursak; kuyruklu akustik piyanoların çekiç mekanizması yapı ve donanımları; tuş, eşapman kolu, tuş ayarı, eşapman ayarı, çekiç kenar vidası, şövale, çekiç sapı, tekrarlama kolu, çekiç başı, tekrarlama vidası, susturucu kiriş çatalı, susturucu kirişi, çekiç yakalayıcı, susturucu kaşığı, madenî plaka, susturucu, tel, zımba, akort çivisi ve çivi yatağı gibi vb. donanımlar yer almaktadır. Bu piyanoların donanımlarında ahşap, metal ve keçe kullanılmaktadır. Kuyruklu dijital piyano donanımları ise elektronik alt yapı ve teknik özellikler ile desteklenmektedirler. Yine metal, ahşap, plastik ve elektronik donanımlar kullanılmaktadır. İnsanları kendisine hayran bırakan estetik yapı ve ses özelliklerine sahip piyanolar hissiyat özellikleri, çıkarmış oldukları tını ve ton özellikleri hoş müzik dinletileri ile Dünya genelinde uluslararası düzeyde piyano icracılarının ve bestecilerin yakın dostları haline gelmişlerdir. Günümüzde kullanılan enstrümanlar arasında oldukça önem verilen küçük yaş gruplarında eğitimleri verilen yaygın olan müzik aletlerindendir. Kuyruklu piyanolar akustik ve dijital olarak hassas üretim aşamalarından geçmekte olup yüksek ses performansı çalışmalarının yakalanması için kullanıcılarına hisleri derinden yaşatmaktadırlar.


Kuyruklu Piyano Fiyatları

Kuyruklu piyano fiyatları, kuyruklu akustik piyano ve kuyruklu dijital piyano olarak farklı marka ve model özelliklerine göre yapı ve teknik donanımlarına yani kalite, ham madde ve işçilik seçeneklerine bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Kuyruklu piyanolarda kullanılan malzemeler ve bunların kaliteleri ses özelliklerini doğrudan etkilediği için üst düzey seslerin sağlanması konusuna yardımcı olurken, fiyat konusunda da artışlar olmaktadır. Kuyruklu piyanolar konusunda kullanım alanına göre olan piyanolar tercih edilmeli akustik veya dijital donanımlı olan kuyruklu piyanolar ihtiyaç ve isteklere göre temin edilmelidir. Temin noktasında uygun fiyat ve performans seçeneklerinin yanında garanti seçenekleri sağlayan üretici ve tedarikçilerden kuyruklu piyanolar ihtiyaçlara göre tercih edilebilirler. Türlerinin özelliklerine göre fiyat seçenekleri değişmekte olup akustik yapı da olanlar daha yüksek fiyat aralığındadırlar. Sanatsal anlamda piyano dinletileri ve icraları sergilemek istiyor iseniz kuyruklu akustik veya kuyruklu dijital piyanolardan kullanım alanınıza uygun olan piyanoları tercih edebilir, bunlarla birlikte farklı fiyat ve performans seçeneklerini ile temin edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR