Enstrüman Mikrofonu

Mikrofonlar hayatımızın birçok alanında sesimizi duyurmamız gereken yerlerde, müzik söylerken, belirli bir topluluğa seslenirken ve benzeri bilumum alanlarda kullandığımız, içindeki alıcılar sayesinde sesi algılayıp ses çıkışlarına iletebilen cihazlardır. Mikrofonlar kullanıldıkları alanlara göre hem fiyat, hem marka, hem model, hem de özellik bakımından değişkenlik gösterebilirler. Öyle büyük ve geniş bir kategoridir ki mikrofon kategorisi, kullanıcılar genellikle kendilerine en uygun ürünü seçmekte zaman zaman zorlanabilmektedir. İşte tam da bu konuda kullanıcının ne istediğini çok iyi bilmesi ve alışverişi ona göre gerçekleştirmesi gerekir. Biz de sizlere yardımcı olmak amaçlı bu mikrofon çeşitlerinden sadece birisi olan ve çalgı aletlerimizde sıklıkla kullandığımız “enstrüman mikrofonları”nı inceleme altına alacağız ve sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Enstrüman mikrofonları üretici firmaları arasında Akg, Audio-Technica, Beyerdynamic, Doppler, Jefe, Karsect, Lastvoice, Mito, Prodipe, Roof, Sennheiser, Shure gibi alanında öncü firmalar gelmektedir. Gelin sizlerle beraber bu markaların ürünlerinde ne gibi özellikler sunduklarına hep beraber göz atalım.

Enstrüman mikrofonu modellerinin bünyelerinde barındırdıkları özelliklere bakacak olursak eğer; istenildiği zaman headset şeklinde istenildiği zaman enstrüman mikrofon şeklinde kullanılabilme, uhf band teknolojisi ile 150 metreye kadar kesintisiz çekim, plastik malzemeden üretim ile hafif yapı ve ergonomik tasarımlar, kablosuz kullanım özellikleri ve yapışkan ped tasarımı ile çalgı aletlerinden yaylı çalgı aletlerine kolaylıkla yapışabilme, 9 volt pilli sistem ve şarjlı çalışabilme, enstrümanın boyasına ve cilasına zarar vermeyecek şekilde tasarlanan malzeme seçimi, wireless özelliği olan cihazlara uyumlu çalışma, kablolu ve kablosuz şekilde iki seçenekle kullanılabilme, tüm vurmalı çalgı aleti çeşitlerine sıkıntısız kullanılabilme, fermuarlı soft case kılıf ile ekstra mukavemet, ultra hassas ses alımı ve net yanıtlar ile enstrümanlarınızın her daim sesini en duru şekilde verebilme, yarı kardiyoid mikrofon karakteristiği, 48 volt phantom power desteği ve dinamik modüllerle birlikte phantom Powers’ız çalışabilme özelliği, düşük pil göstergesi, arkadan aydınlatmalı lcd ekran teknolojisi, sağlam metal kasa ile mukavemette son nokta, nefesli çalgılar ile uyumlu mikrofon seçenekleri, geniş frekans tepkisi ile tüm frekans aralıklarına net cevap verebilme, açma kapama düğmesi ile gereksiz güç harcamasından kaçınma, tek açılı kardiyoid sistem ile sağdaki soldaki gereksiz gürültüler yerine kullanıcının sesini algılama, basit kullanım ve esnek konumlandırma gibi özelliklerle sitemizde satışa sunulmaktadır.

Sizler de tüm enstrüman mikrofon modellerine 256 TL ila 5.643 TL aralığındaki satış fiyatları ile sitemizden ulaşabilir, enstrüman mikrofonları ile alakalı tüm detaylı bilgiyi uzman teknik ve temsilci kadromuzdan edinebilir, en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle ürünleri sepetinize ekleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR