Mikrofon

Ses iletimi aracı olarak geliştirilen ve doğal ses akışını, alıcı cihazlara ileterek daha kapsamlı sunulmasını sağlayan mikrofonlar, profesyonel ve amatör seçkilerle sunuluyor. Temel olarak iki grupta değerlendirilen mikrofon çeşitleri, kablolu ve kablosuz modellerde imal ediliyor.

Kullanımlarına göre ise farklı ürün grupları ile tasarım ediliyor. Profesyonel ses sistemi üreticilerinin yüksek kalite standartlarında imal ettiği çok özel ürün seçenekleri bulunuyor.


Mikrofon Çeşitleri Nelerdir?

El tipi mikrofonlar, baş tipi mikrofonlar, yaka tipi ve kürsü tipi mikrofonlar temel olarak kullanılan mikrofon modelleridir. Boardcast mikrofon grupları, stüdyo yayın mikrofon çeşitlerinin yanı sıra kor mikrofonları, enstrüman mikrofonları ve masa mikrofonları bulunuyor.

Her mikrofon kategorisinde farklı özellikler ve teknik ekipmanlar ile tasarım edilen çok sayıda ürün seçeneği bulunuyor.


Mikrofon Kullanım Alanları ve Mikrofon Türleri

İletişim etkinlikleri, müzik etkinlikleri olarak iki grupta değerlendirilebilen mikrofonlar;

·         El Tipi Mikrofonlar: Canlı sahne performansları, karaoke etkinlikleri, tanıtımlar, DJ performansları, okul sunumları, konferanslar, mitingler, seminerler, festivaller gibi organizasyonlarda kullanılır.

·         Masa Mikrofonları: Açık artırma etkinliklerinden toplantı ve konferanslara, tören sunumlarından gişe satış alanlarına dek farklı sektörler ve alanlarda kullanılan mikrofon modelleridir.

·         Stüdyo Mikrofonları: Youtube ve sosyal medya kayıtları için çok tercih edilen kondenser mikrofonlar, radyo programlarında ve TV yayınlarında kullanılan mikrofon çeşitleridir. Stüdyo kayıtlarında ve canlı stüdyo sunumlarında kullanılan ses sitemi ekipmanlarıdır.

·         Koro Mikrofonları: Sadece koru çalışmalarında değil tiyatro sahnelerinde, okullarda kullanılan koro mikrofonları, çeşitli etkinlik ve toplu alan organizasyonlarında da kullanılır.

·         Enstrüman Mikrofonları: Davul mikrofonları, gitar ve basgitar mikrofonları bu kategoride en çok kullanılan mikrofon çeşitlerini oluşturur. Enstrümanın türüne göre minik kapsüllerde dizayn edilen mikrofon çeşitleri olarak kullanılır.

En ucuz mikrofon çeşitlerinden en profesyonel mikrofon seçeneklerine dek birbirinden farklı özelliklerde dizayn edilen çok özel ürün seçenekleri bulunuyor.


Mikrofon Seçimi Nasıl Yapılır?

Kablolu veya telsiz mikrofon seçimlerinde, profesyonellik ve ürün kalitesi baz alınarak ürün seçimi yapılmalıdır. Uzun ömürlü kullanım avantajı sağlayan materyal özelliklerinden ses kalite opsiyonlarına dek mikrofon unsurları değerlendirilerek ürün seçimleri yapılabilir. Frekans yanıtı ve alıcı cihaz kanal sayısı, Uhf band çekim özelliklerinden çekim alanı mesafesine dek pek çok unsur değerlendirilerek ürün seçimi yapılabilir.

Ergonomik unsurların yanı sıra ses kalitesini en iyi netlik ve berraklıkta sunabilen mikrofon çeşitleri değerlendirilebilir. Vokal sesine odaklanan ve gürültü susturucu opsiyonlar ile tasarım edilen ürünlerin yanı sıra çığlık önleyici formlar ve kolay kullanılabilir sistem özellikleriyle geliştirilen alıcı cihazlar ile kombineli pek çok ürün bulunuyor.

İletişim ve ses uygulamaları için kullanılan mikrofonlar ile müzik etkinliklerinde kullanılan mikrofon seçenekleri, daha farklı teknik özellikler taşır. Cami ses sistemleri, okul ses sistemleri, düğün ses sistemleri veya sahne ses sitemleri dahilinde mikrofonun kullanım amaçlarına göre ürün seçimleri yapılabilir.


Mikrofon Fiyatları ve Avantajları

Kablolu ve kablosuz mikrofon fiyatları, marka kalitesiyle doğru orantılı olarak sunulur. Profesyonel kalitede tasarım edilen ürün seçenekleri, amatör ürün gruplarına oranla daha farklı fiyat seçeneklerinde sunulur. Mikrofon fiyatları, teknik donanımlara ve malzeme unsurlarına, bağlantı ve senkroniza özelliklerine göre belirlenir.

Çift olarak satışa sunulan alıcı cihazlı mikrofonlar, tekli ürün seçenekleri, hoparlörlü mikrofon çeşitleri, portatif ses sistemi mikrofonları ve hazır paket mikrofon seçeneklerine göre farklı kapsamlarda farklı fiyat seçenekleri sunulur. ürün seçimlerine göre fiyat değerlendirmesi yapılarak, dijital sistem avantajları ile en cazip ve en ekonomik ürünler tercih edilebilir. Ancak, profesyonel alanlar için profesyonel fiyat seçkileri sunulur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR