Okul Ses Sistemleri

Sektörel ses sistemleri dahilinde satışa sunulan okul ses sistemleri, tüm eğitim kurumlarında kullanılabilir ve tam donanımlı olarak tasarım ediliyor. Okul ses sistemleri, hoparlör kapsamlarından mikser modüllerine, mikrofon tasarımlarından kablo bağlantılarına dek tüm müzik ekipmanlarının bir arada sunulduğu sistemlerdir.

Okul ses sistemleri, tören ses sistemleri ve konferans sistemlerinin bir arada sunulduğu ve tavan hoparlör takımları ile tüm yapının müzik ve ses sistemlerinin elde edilmesini sağlayan ürün paketleridir.


Okul Ses Sistemi Ekipmanları Nelerdir?

Power mikser anfiler, okul ses sistemi dahilinde kullanılan temel ekipmanlardır. Hoparlör çeşitleri ise; konferans salonları, spor salonları, tören alanları ve genel yayınlar için anons yayın sistemleriyle oluşturuluyor.

Okul ses sistemlerinde her ürün tekli olarak kullanılabildiği gibi hazır paket seçenekleriyle de kapsamlı olarak tercih edilebilir. Mikrofon setleri genellikle el tipi mikrofonlar ve alıcı cihazlar ile tasarım edilen ürünlerdir. Telsiz mikrofon setleri, kablolu veya kablosuz modelleriyle sunuluyor.

Koro mikrofonları, vokal ve sunum mikrofonları, kürsü mikrofonları, headset mikrofonları, yaka mikrofonları, eğitim kurumlarında tören, konferans ve çeşitli etkinlikler için kullanılır.


Okul Ses Sisteminde Hoparlör Seçimleri

Tüm okullar ve eğitim alanlarında kullanılan anons yayın sistemleri, tavan hoparlör setleri ve duvar hoparlör setleriyle kurulum edilebilir. Akıllı okul saatleriyle kombin olarak hazırlanan ses sistemi paketlerinde aktif ve pasif kabin seçenekleri bulunuyor.

Açık alan tören etkinliklerinde kullanılmak üzere taşınabilir ses sistemleri kullanılabilir. Okul için hoparlör setleri ve bahçe, spor sahaları ve okul dış alanında kullanılmak üzere tasarım edilen hoparlör sistemleri bulunuyor.

Anons yayın sistemlerinde ise canlı yayın veya kayıtta sunum yapabilen amfi cihazlar ile set olarak ses sistemi paketleri sunulur. Okul binasının yapı özelliklerine, tavan yüksekliklerine, koridor genişliklerine, sınıf sayısından en kapsamlı alan özelliklerine göre hem hoparlör seçimleri hem set ve paket seçimleri yapılabilir.


Okul Ses Sistemlerinde Mikrofon Seçimleri

Okul konferans ses sistemleri, kablolu ve telsiz mikrofon çeşitleriyle kullanım amaçlarına göre sunulur. Portatif ses sistemlerinde mikrofonlar, çekim kapasitelerine ve diyafram özelliklerine, frekans aralıklarına göre tasarım edilir. Sesin en berrak şekilde sunulması için geliştirilen özellikler, gürültü susturucu opsiyonları, açma- kapama butonları ve materyal kalitelerine göre ürün seçimleri yapılabilir.


Programlanabilir Akıllı Okul Zil Saatleri

Okul ses sistemleri dahilinde geliştirilen akıllı okul zilleri, ders programlarına göre der zili, teneffüs zili, öğrenci ve öğretmen zili ayarlama modülleri ile geliştiriliyor. Akıllı okul saatleri, amfili olarak tasarım ediliyor. Sivil savunma panelleriyle imal edilen ekipmanlar, bas- tiz ve volüme kontrol seçeneklerinin yanı sıra binlerce polifonik zil sesi, melodi ve müzik çalma özellikleriyle kullanılıyor.

Anons yayın sistemleriyle senkronize olarak kullanılan akıllı sistemler, Usb bağlantı özellikleriyle fonksiyonel kullanım olanakları sunuyor. Müzik yayınları yapılırken, canlı sunum ve anons kullanımlarının yanı sıra kayıttan yayın özellikleriyle, okul ve eğitim kurumlarında avantaj sağlıyor.


Okul Ses Sistemi Fiyatları

Okul ses sistemi fiyatları, hazır paketlerde daha ekonomik olarak sunuluyor. Hoparlör setleri, ikili veya dörtlü seçeneklerle sunulurken tavan hoparlörü setlerinde 6’lı 12’li gibi seçeneklerde sunuluyor. Hat trafolu veya trafosuz seçeneklerin yanı sıra ayaklı ve duvar hoparlörü seçeneklerine ürün fiyatları belirlenir.

Genellikle 450- 500 Watt olarak tasarlanan power mikser amfi çeşitleri, okul ses sistemi paketlerinde fiyat belirleyici unsurlar arasındadır. Mikrofon kalitesi ve sayısı, cihazların akıllı cihaz bağlantı özellikleri, kablo girişleri ve Bluetooth bağlantı özelliklerine göre sistem fiyatları belirlenir. Garanti seçeneklerine ve fiyatlarına göre ürün seçimleri yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR