Yaka Mikrofonu

Yaka mikrofonu sayfamızda metal klips sayesinde yakaya tutturarak kolayca kullanılan kablolu ve kablosuz önerilen telsiz yaka mikrofonları yer alır. En ucuz yaka mikrofonu fiyatları muzikalmarket.com'da. Yaka mikrofonu tavsiye noktasında bir çok ürün ve model ön plana çıkmaktadır. Müzikal market yaka mikrofonu kategorisinde en çok önerilen ve talep gören yaka mikrofonu çeşitlerini sunmayı hedeflemektedir. İletişim etkinlikleri ve ses uygulamalarında sıklıkla kullanılan yaka mikrofonları, kablolu ve kablosuz modelleriyle yayınların daha konforlu geçmesini sağlıyor. Profesyonel ses sistemleri kategorisinde geliştirilen yaka mikrofonu çeşitleri, kapsül boyutlarına göre farklı ölçülerde dizayn edilerek, fonksiyonel kullanım olanağı sağlıyor.

 

Günden güne gelişen dünyamız ile beraber gelişmekte olan profesyonel ses sektörü, her geçen gün yeni bir adım ve geliştirme çalışmaları ile karşımıza çıkmaktadır. Bu çalışmalara dikkatlice bakacak olur isek, ses sisteminin temel yapı taşlarının arasında önemli yere sahip olan yaka mikrofonu modelleri yer almaktadır. Yaka mikrofonu cihazlar, birçok markanın üretimine sahiplendiği ve çeşitli alanlarda gerekliliğini oldukça fazla gösteren mikrofon modelidir. Yaka mikrofonu modelleri geniş bir araştırma yaptığınızda, her alana göre farklı özellik de ve farklı kasalarda üretildiğini göreceksinizdir. Bu farklılıkları daha iyi anlamak için çeşitli başlıklara ayıracak olursanız, en başta kablolu ve kablosuz olmak üzere iki genel başlık da incelemelisiniz.


Kullanım Alanı

Okullar

Camiler

Stüdyolar

Televizyon ve Medya alanları

Yeni nesil yayıncılık


Kablolu Yaka Mikrofonu

Kablolu yaka mikrofonu modelleri, kablo yardımı ile direk alıcıya bağladığınız mikrofon modelidir. Kablo daha iyi iletken olması amacı ile bor maddesi ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, kablolu yaka mikrofonları ses netliği ve genel olarak kalite açısından, kablonun uzunluğu burada etkin bir rol oynamaktadır. Çünkü, kablolu yaka mikrofonunu ne kadar kablosunu uzatacak olur iseniz, sesin netliği ve frekans aralığında farklılıklar göreceksinizdir, bu yüzden kablolu yaka mikrofonu modelleri için kablo boyu, ham maddesi en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Kablolu yaka mikrofonu, kullanacağınız alana göre frekans aralığı ve condenser olmak üzere farklı alanlar için çeşitleri mevcuttur. Bu yüzden kablolu yaka mikrofonu almadan önce işin uzmanı olan bir çevreniz veya birçok sitede mevcut olan, destek hatlarından bilgi alınız.


Kablosuz Yaka Mikrofonu

Kablosuz yaka mikrofonu modelleri, bir alıcı ve bir verici olmak üzere iki sistemden oluşmaktadır. Kablosuz yaka mikrofonu alıcıları, UHF ve VHF bandı olmak üzere iki farklı çekim alanında çalışmaktadır. Uhf bandı yani 150 metreye kadar çekim sağlama özelliğine sahip olmasının yanı sıra, biraz daha amatör çalışmalar için VHF bandı, yani yaklaşık 70 metre çekim mesafesine sahip olan sistemlerde yeterli olacaktır. Anlayacağınız kullanım amacınıza göre seçebileceğiniz bu iki çeşitliliğin yanı sıra, kablosuz yaka mikrofonu modellerinin diğer en belirgin konu ise kablosuz yaka mikrofonlarının mesafe sorunu yaşar iseniz, bazı markalarda mevcut olan çekim alanı arttırıcı cihazlar bulunmaktadır. Ek olarak, kablosuz yaka mikrofonları, pil veya içinde bulunan bataryayı şarj etme yöntemi ile iki farklı şarj sistemi mevcuttur. Bu iki sisteminde ömrü hakkında kesin bir şey söyleyemiyoruz, çünkü tamamen sizin kullanım sıklığınıza göre çalışmaktadır


Youtuber Yaka Mikrofonu

Kablosuz youtuber mikrofonları öncelik ile kullanım amacı olarak, sokak çekimleri ve tolgshow gibi alanlarda oldukça sık kullanılmaktadır. Rahat bir şekilde üzerinizde saklayabileceğiniz ve ses kaliteli olarak yüksek performans alabileceğiniz mikrofon modelidir. Bazı çeşitlerin volüme kontrolü için bel pedi modellerine sahip olan yaka mikrofonları, anfi veya alıcı cihaza gitmeden uzaktan volüm kontrol yapmanızı sağlamaktadır. Youtuberların genellikle ile kullandığı kablosuz youtuber yaka mikrofonları günümüzde çok fazla revaçta olan ürünlerin arasında önde gelmektedir. Youtuber mikrofon modellerinin çok fazla çeşitliliğe sahip olduğunu düşünecek olur isek, kullanım amacınıza ve mekana göre bir çok tercih yapacağınız ürün mevcuttur. Fakat her bir çeşit kendi alanında iyi olduğunu düşünecek olur isek, kablosuz youtuber mikrofonları birçok alanda sizin isteğiniz karşılayacağının garantisini verebiliriz.


Yaka Mikrofonu Kullanım Alanları

Geniş kapsamlı kullanım alanları dahilinde sahnelerden stüdyo etkinliklerine dek istenilen her alanda kullanılabilirler. Yaka mikrofonları; konferans, toplantı, seminer, miting gibi iletişim etkinliklerinin yanı sıra pazarlama ve tanıtım alanlarında da kullanılır.

Düğün ses sistemleri ve okul ses sistemlerinde bulunan yaka tipi mikrofon modelleri, cami ses sistemlerinin de tercih edilen ekipmanları arasındadır. Yaka mikrofonları sadece ses uygulamalarında değil müzik uygulamalarında da kullanılabilir.


Yaka Mikrofonu Teknik Özellikleri

Temel olarak kablolu ve kablosuz olarak dizayn edilen yaka mikrofonları, kapsül boyutlarına göre farklılık gösterir. Uhf band çekim özellikleriyle tasarım edilen yaka mikrofonları ortalama 50 ohm anma gücü ve 6.5 watt olarak imal edilir. 

Hassasiyet oranlarında farklı seçkiler sunulan yaka tipi mikrofonlarda, 90 dB ile 105 dBm aralığında ideal orantı sağlanır. Tekli mikrofonlarda çift kanal optimizasyonu ve RF çıkış gücünde 10mW özellikleri kullanılır.

Güç geriliminde AC: 220V/50Hz ve AC: 110V/60Hz orantısallığı sağlanan yaka mikrofonları, 8 saatlik pil kullanım avantajlarıyla konfor sağlar. Plastik kutu veya metal kasada dizayn edilen yaka mikrofonları, 700 ile 865 mHz frekans aralıkları ile ideal eşleşme sağlar. 


Yaka Mikrofonlarının Genel Özellikleri

Audio dinamik aralıklarında ideal frekans oranları ile dizayn edilen ses sistemleri, frekans kararlılığı, frekans yanıtlarına göre farklı model seçeneklerinde sunuluyor. Canlı yayınlarda kullanılan ve stüdyo ses kalitesinde sunum olanağı sağlayan yaka tipi mikrofonlar, cover aralıkları ve XLR özelliklerine göre farklı kapsamlar sunar.

Minik kapsülleri ile sunum ve yayınlar esnasında rahatsız etmeden kullanılabilen yaka tipi mikrofonlar, minik kasa tasarımları ile hem cep içinde hem kemer askılıklarında rahat taşınabilir şekilde dizayn ediliyor.

Alıcı cihazlarında frekans eşleşme ve kanal sayılarına göre profesyonellik sağlayan sistemler, teknik donanımları ve özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleriyle imal ediliyor.


Yaka Mikrofonu Markaları

Profesyonel ses sistemi üreticilerinin tüm mikrofon kategorilerinde ürün seçkileri bulunuyor. Yaka mikrofonu tasarımlarında Shure, Lastvoice, Westa gibi markalar, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Gold Audio, Mito, Yoga, Osawa ve Roof markalarının yaka mikrofonu çeşitleri ve ikili setleri, profesyonel alanlarda tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. Ürün seçimlerinin, tamamen kullanım alanlarına göre yapılması gerekiyor. Mikrofonların çekim alanları ve kapsam güçleri, watt güçleri, frekans aralıkları, yanıt ve eşleşmeleri ve kombinasyon özelliklerine göre birbirinden farklı model seçenekleri bulunuyor.


Yaka Mikrofonu Fiyatları

Yaka mikrofonları, pratik ürün grupları ve profesyonel ürün gruplarına göre farklılık gösteriyor. Cazip fiyat garantileri ile online satış sistemleri üzerinden sunulan ürün seçenekleri, kampanyalı fiyat avantajları ve ücretsiz teslimat seçenekleri ile avantajlar sunuyor.

Yaka mikrofonu setleri, çoklu kullanım alanlarında ekonomik avantaj sağlayan sistemlerdir. Profesyonel ses sistemleri dahilinde yapılan satın alımlar için; cami, okul, fabrika ve düğün ses sistemlerinde daha cazip fiyat avantajları elde edebilirsiniz.

Yaka mikrofonu seçimlerinde garanti kapsamlarına ve ürünlerin materyal kalitelerine göre seçim yapılabilir. Taksitli satış seçenekleriyle elektronik kart kullanımlarında esnek ödeme seçenekleri, yine dijital sistem olanakları ile sunuluyor.

Yaka tipi mikrofon seçimlerinde Dünya’nın önde gelen markalarını tercih edebilir, hammadde kalitesi ve ses bileşenlerinin muazzam sunumlarından yararlanarak tüm alanlarda şahane performanslar elde edebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR