Klarnet Kamışı

Klarnet Kamışı üflemeli çalgı aletinizin ağızlık yani bek kısmına bilezik yadımı ile sabitlenmektedir. Tercih edildiği klarnet türüne göre değişkenlik göstermektedir. Oldukça hassas parçalar olmak ile birlikte ahşap parçalardır. Markalara göre üretiminde kullanılan ağaç kalitesi değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca direkt olarak üretilen sese etki edebilmektedir. Klarnet kamışları farklı ölçü ve numaralarda bulunur. Bu numaralar 1 ile 5 arasında değişkenlik göstermektedir. 1 numara en yumuşak olan kamış modeli, ayrıca numaralar büyüdükçe kamışlar sertleşmektedir. Bu durumu direkt olarak ülkemizde en çok kullanılan sol klarnetten ele almak ve açıklamak istiyorum. 
Sol klarnet modellerinde genellikle 1 veya 1.5 numara kamışlar kullanılır. Bunun en büyük sebebi koma adı verilen klarnete özel ses özelliği olan nameleri en iyi şekilde icra etmek için oldukça yumuşak yapıdaki kamışlar kullanılmasıdır. Koma adı verilen eşsiz tınılar diş ve dudaklarımızın temasları ile yapıldığı için buda kamışa yapılan etkiyle sağlandığından dolayı ağız hareketlerimize en hızlı cevap verebilecek kamış modelleri düşük numaralı ve yumuşak modellerdir. Bu olmazsa olmaz enstrüman parçalarını oldukça doğru bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Sürekli olarak tükenebilen ve direkt olarak sese etki edebilen bir parça olduğu içinde mutlaka satın alırken kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Ayrıca sürekli olarak bu ürünlerin markalarını değiştirmemeli kalıcı ve sürekli olarak kullandığınız bir klarnet kamışı markası bulmalısınız. Bu olmazsa olmaz ürünlerin cebinize yansımasını merak ediyorsanız, aşağıdaki başlığı dikkatli bir şekilde inceleyiniz.


Klarnet Kamışı Fiyatı

Klarnet kamışı fiyatı talep edilen marka odağında ürünün kalitesine göre artıp azalabilen bir unsurdur. Bu ve benzeri satın almadan önce benim size tavsiyem, kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Sürekli olarak kullanacağınız icralarınız düzeyinde bir marka bulup o marka kamış modellerini kullanmalısınız. Sürekli olarak marka ve modeli değiştirmemelisiniz. Ayrıca sürekli olarak tükenebilen ve performansa etki edebilen bir unsur olduğu için fiyat bakımından hem oldukça önemsenmeli hem de verdiğiniz her kuruşu sonuna dek hak ettiğini bilmesiniz. Bu ürünleri aynı standart ve kalitede sürekli olarak temin edebilmek için ise bu alanda üst seviye çalışan bir tedarik noktasından ürünlerinizi satın almalısınız.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR